4mobility
Pobierz aplikację i jedź.
Pobierz Zamknij
Blog
12.12.2017

Auto na minuty zrewolucjonizowało sprawne poruszanie się po mieście – poznaj 7 zalet car sharingu

Współcześni użytkownicy przyzwyczajeni do internetu i wszelkich udogodnień wynikających z rozwiązań mobilnych szczególnie cenią sobie car sharing jako sprawny sposób poruszania się po mieście. Auto na minuty oferuje rozwiązania, z którymi nie jest w stanie konkurować tradycyjna wypożyczalnia samochodów. Warszawa, jako największe polskie miasto jest zaś miejscem, w którym owe korzyści są najbardziej dostrzegalne.

  1. Auto na minuty – płacisz tylko, gdy korzystasz

Car sharing, czyli auto na minuty różni się od tradycyjnych wypożyczalni pojazdów głównie tym, że użytkownicy płacą za usługę tylko wówczas, gdy rzeczywiście korzystają za samochodu. W kontekście stosunkowo krótkich podróży z punktu A do punktu B jest to rozwiązanie znacznie tańsze i bardziej efektywne niż zwykła wypożyczalnia samochodów. Warszawa, ze swoją dużą powierzchnią i korkami stanowi idealne miejsce dla car sharingu, który jest przy okazji znacznie bardziej komfortową alternatywą dla wciąż niedoskonałej komunikacji miejskiej.

  1. Bez kosztów tankowania i innych zbędnych opłat

Każdy klient, który nie porusza się po mieście na tyle często, by opłacało mu się posiadanie własnego auta, dostrzeże również inną wygodę korzystania z auta na minuty. Car sharing sprawia, że nie martwimy się o dodatkowe koszty, takie jak ubezpieczenie czy serwisowanie, a najczęściej również tankowanie samochodu. Nawet jeśli zaistnieje taka konieczność, spalana benzyna jest wliczona w cenę wynajmu.

  1. Rozwiązania mobilne

O rewolucji, jaką przynosi miastu auto na minuty świadczy komfortowa i nowoczesna metoda jego wynajmu. Zarówno zamówienia samochodu, jego otwarcia i zwrotu, a później również płatności dokonujemy mobilnie, przy pomocy smartfona, co jest rozwiązanie godnym XXI wieku. Tego również nie zapewni tradycyjna wypożyczalnia samochodów. Warszawa jest natomiast miastem, w którym szczególnie liczy się każda minuta zaoszczędzonego czasu, który w stolicy biegnie jakby szybciej.

  1. Elastyczny czas korzystania z auta na minuty

Auto na minuty wyróżnia się również elastycznym czasem korzystania. W miarę potrzeby w dowolnym momencie możemy wydłużyć lub skrócić naszą rezerwację, co pozawala efektywnie dopasować usługę do zmieniającego się niekiedy planu dnia.

  1. Mobilna wypożyczalnia samochodów – Warszawa pełna stacji

Car sharing w stolicy to swoista mobilna wypożyczalnia samochodów. Warszawa ma dużą powierzchnię, dlatego tutejszy system składa się z licznych i wciąż powstających stacji rozlokowanych na terenie całego miasta, dzięki czemu zwrot i wynajem auta na minuty nie stanowią problemu, niezależnie od tego, gdzie chcemy jechać.

  1. Darmowy parking w centrum Warszawy

Dodatkowy benefit, niestety nieznany większości warszawskim kierowców, to strefa bezpłatnego parkowania lub pozostawienia auta w centrum miasta. W dużej mierze wiąże się to nie tylko z wygodą, ale także ograniczeniem kosztów. Parkometry nie są przecież tanim rozwiązaniem.

  1. Minimum formalności – najwygodniejsza wypożyczalnia samochodów w Warszawie

Aby korzystać z większości wypożyczalni samochodów w Warszawie, należy załatwić wiele formalności, takich jak kaucja, czy protokół odbioru i zdania pojazdu. To strata czasu dla wielu użytkowników, dla których auto na minuty jest rozwiązaniem korzystnym również z tego względu.