4mobility
Pobierz aplikację i jedź.
Pobierz Zamknij

Blog

12.12.2017

Wynajem pojazdów – dlaczego lepiej zdecydować się na car sharing niż standardowy wynajem?

Wynajem samochodów osobowych to usługa, która z roku na rok zyskuje coraz szersze grono odbiorców. Korzystają z niej turyści, przedsiębiorcy, biznesmeni w trakcie podróży służbowych, jak również mieszkańcy miast, którym nie opłaca się posiadanie własnego samochodu. Wynajem pojazdów jest obecnie możliwy w każdym większym mieście. Od niedawna tradycyjne wypożyczalnie są jednak zmuszone konkurować udoskonaloną wersją usługi. Car sharing to elastyczny wynajem aut na minuty lub godziny. Dowiedz się, w czym jest doskonalszy od standardowego wynajmu.

Czytaj więcej
12.12.2017

Czy wynajem aut na godziny jest opłacalny?

Samochód jest rozwiązaniem, które w sposób wygodny i w miarę szybki pomaga nam przemieszczać się z jednego punktu do drugiego. Wiele osób decyduje się na zakup samochodu, wzięcie go w leasing bądź kredyt samochodowy. Okazuje się jednak, że na warszawskim rynku pojawiła się alternatywa, która w ostatecznym podsumowaniu jest dużo bardziej opłacalna – czasowy wynajem aut na godziny.

Warszawski car sharing

W mieście stołecznym działa już rozwiązanie, które z sukcesem rozwija się w krajach zachodnich.

Czytaj więcej
12.12.2017

Auto na minuty to świetna alternatywa dla firm

Zatłoczenie warszawskich ulic jest wyzwaniem dla sprawnego funkcjonowania firm, kiedy my bądź nasi pracownicy musimy przemieszczać się z jednego punktu miasta do drugiego, szukając jeszcze miejsc parkingowych, na których możemy zostawić samochód. Na rynku jest już jednak sposób, który nie tylko ułatwi nam przemieszczanie się, ale również pomoże zoptymalizować koszty podróży służbowych – samochód dla firmy na minuty bądź godziny to wyśmienita alternatywa dla służbowych samochodów i taksówek.

 

Car sharing, czyli nowość na warszawskim rynku

Car sharing jest rozwiązaniem,

Czytaj więcej
12.12.2017

Auto na minuty zrewolucjonizowało sprawne poruszanie się po mieście – poznaj 7 zalet car sharingu

Współcześni użytkownicy przyzwyczajeni do internetu i wszelkich udogodnień wynikających z rozwiązań mobilnych szczególnie cenią sobie car sharing jako sprawny sposób poruszania się po mieście. Auto na minuty oferuje rozwiązania, z którymi nie jest w stanie konkurować tradycyjna wypożyczalnia samochodów. Warszawa, jako największe polskie miasto jest zaś miejscem, w którym owe korzyści są najbardziej dostrzegalne.

  1. Auto na minuty – płacisz tylko, gdy korzystasz

Car sharing, czyli auto na minuty różni się od tradycyjnych wypożyczalni pojazdów głównie tym,

Czytaj więcej
12.12.2017

Auto na godziny świetnym pomysłem na wakacyjną podróż

Od wielu lat wynajęcie samochodu jest prawdopodobnie najwygodniejszym rozwiązaniem dla turystów odwiedzających polskie miasta. W ten sposób podróżnicy nie są uzależnieni od komunikacji miejskiej, co ma szczególnie duże znaczenie w przypadku klasycznych city breaków, gdzie liczy się każda godzina, a nawet minuta efektywnie wykorzystanego czasu. Do niedawna wynajęcie wiązało się jednak ze stosunkowo wysokimi kosztami. Dziś nie jest to już takie oczywiste dzięki car sharingowi – czyli ofercie wynajmu auta na godziny, a nawet, która jest już dostępna między innymi w Warszawie.

Czytaj więcej
12.12.2017

Masz dość psującego się samochodu? Wyjściem jest auto na minuty!

Osoby mieszkające w miastach coraz częściej rezygnują z posiadania samochodu. Wysokie koszty eksploatacji, rosnące ceny paliw oraz kosztowne naprawy, nie skłaniają do inwestycji we własne cztery kółka. Nie da się jednak ukryć, że niekiedy samochód jest potrzebny. W takich sytuacjach warto skorzystać z usługi wynajmu auta na minuty, która cieszy się coraz większą popularnością w naszym kraju. Na czym dokładnie polega? Czy rzeczywiście jest tak opłacalna, jak przedstawia to usługodawca?

Car-sharing – auto na minuty

Car-sharing to nowoczesna usługa,

Czytaj więcej
12.12.2017

Czy wynajem samochodu na godziny zastąpi w przyszłości komunikację miejską?

Car-sharing, czyli usługa wynajmu samochodu na krótki czas, cieszy się sporym zainteresowaniem na zachodzie. Nie ma w tym nic dziwnego – wszak kupno własnego samochodu wiąże się z dużymi wydatkami. Ubezpieczenie, koszty paliwa, ewentualne naprawy… Ale cóż, wygoda nie ma ceny!

Jak korzystać z samochodu na godziny?

Korzystanie z usługi wynajmu samochodu nie jest trudne. Wystarczy ściągnąć specjalną aplikację, odnaleźć przez nią wolne auto, wsiąść, pojechać, a następnie pozostawić w wyznaczonym obszarze. Użytkownik nie musi martwić się o tankowanie,

Czytaj więcej
12.12.2017

W jaki sposób korzystać ze współdzielonych pojazdów?

Współdzielenie pojazdu jest rozwiązaniem tańszym od korzystania z taksówek i podobnych przewoźników, wygodniejsze i szybsze od komunikacji miejskiej, a kosztowo znacznie bardziej elastyczne niż posiadanie auta na stałe. Jak korzystać z car sharingu? Nie jest to skomplikowane – system jest samoobsługowy i w zasadzie niczym nie różni się od korzystania z popularnych rowerów miejskich.

Na jakiej zasadzie działa współdzielenie pojazdu?

Car sharing, czyli współdzielenie pojazdu, dostępne w Warszawie za sprawą 4Mobility opiera się na autach znajdujących się w licznych bazach,

Czytaj więcej
12.12.2017

Dlaczego wynajęcie samochodu na godziny jest opłacalniejsze od leasingu?

Od kiedy za sprawą 4Mobility w Warszawie możliwe jest wynajęcie samochodu na minuty, na niemal takiej samej zasadzie jak korzystanie z rowerów miejskich, wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy korzystanie z nowej usługi jest korzystniejsze od leasingu auta? Całkiem słusznie – wynajem krótkoterminowy jest niezwykle elastyczną formą korzystania z auta, w której nie płacimy za paliwo i oszczędzamy dodatkowo na kilka innych sposobów. Leasing auta również ma wiele interesujących zalet, jednak nie dla wszystkich jest opłacalny.

Czytaj więcej
12.12.2017

Czy opłaca się kupować auto na firmę?

Media przepełnione są reklamami oferującymi samochody dla firm. W przypadku dużych firm handlowych skorzystanie z jednej z nich jest koniecznością. Wielu mniejszych przedsiębiorców kupując auto na firmę korzysta z atrakcyjnych rozwiązań podatkowych. Z drugiej strony zakup lub leasing i utrzymanie własnego auta jest sporym wydatkiem, nawet jeśli uwzględni się go w kosztach uzyskania przychodu. Czy zawsze tego typu inwestycja jest najkorzystniejszym rozwiązaniem?

W jakich okolicznościach potrzebny jest samochód dla firmy?

Większe firmy utrzymujące działy sprzedaży złożone z pracowników poruszających się codziennie po całej Polsce są zmuszone do utrzymywania własnej floty aut.

Czytaj więcej
12.12.2017

Jaka jest różnica między wypożyczalnią aut a car sharingiem?

Car sharing popularny w wielu miastach świata, w Polsce jest zjawiskiem całkiem nowym i dopiero od niedawna dostępnym w Warszawie. Przez użytkowników, którzy do tej pory nie mieli z nim styczności może być potraktowany jak każda inna wypożyczalnia aut. To błędny wniosek. Chociaż car sharing i tradycyjna wypożyczalnia samochodów osobowych realizują ten sam cel, działają na innych zasadach. Podstawowa różnica polega na tym, że dzięki nowoczesnym rozwiązaniom ta druga opcja jest o wiele tańsza.

Samoobsługowa wypożyczalnia samochodów – Warszawa pierwszym miastem w Polsce

Stolica Polski w każdym roku przyciąga do siebie rzesze turystów i osób odbywających podróże biznesowe,

Czytaj więcej
12.12.2017

Auto na minuty – czyli jak nie kupować, a mieć samochód?

Samochód bywa w mieście bardzo przydatny, jednak decyzja o jego zakupie dla wielu z nas wymaga głębszego przemyślenia. Jeżeli autem mielibyśmy codziennie dojeżdżać do pracy, a nasze zasoby finansowe pozwalają na taki komfort, wybór wydaje się oczywisty. Co innego w przypadku, gdy samochodu używalibyśmy doraźnie, w ramach zapotrzebowania i raczej nie codziennie. Do kosztów paliwa należy doliczyć jeszcze składki ubezpieczeniowe, opłaty za przegląd serwisowy i niekiedy bardzo kosztowne naprawy usterek. Dla wszystkich osób, które stoją przed takim dylematem postanowiliśmy wprowadzić na terenie Warszawy innowacyjne rozwiązanie – auto na minuty!

Czytaj więcej
12.12.2017

Czym jest car sharing?

Polacy przez lata przyzwyczaili się do korzystania z systemów rowerów miejskich oraz tradycyjnych wypożyczalni samochodów. Car sharing w Polsce jest jednak zupełnie nowym rozwiązaniem, które łączy w sobie najlepsze cechy wspomnianych. Za sprawą niedawno uruchomionego w stolicy sytemu 4Mobility, Warszawiacy i osoby odwiedzające miasto mogą już z wypożyczać auta na bardzo prostych zasadach poprzez aplikację mobilną, rozliczając się jedynie za czas i przejechane kilometry.

Jak działa car sharing?

Car sharing w Polsce to absolutna nowość,

Czytaj więcej