20.08.2019 r.

 

4Mobility – notowana na NewConnect spółka, która jako pierwsza uruchomiła w Warszawie sieć samoobsługowych wypożyczalni samochodów typu car sharing, we współpracy z Volkswagen Samochody Użytkowe uruchamia nową usługę – carsharing XL. Od tego momentu, w ramach jednej aplikacji, 4Mobility udostępnia swoim użytkownikom krótkoterminowy najem nie tylko samochodów osobowych, ale również dostawczych.

ProShare, dział Volkswagen Samochody Użytkowe z siedzibą w Hanowerze (Niemcy) zajmujący się nowoczesnymi rozwiązaniami mobilności oraz Volkswagen Samochody Użytkowe (Polska) nawiązały współpracę z operatorem usług carsharingowych 4Mobility, w ramach której oferują klientom krótkoterminowy najem samochodów dostawczych. 20 sierpnia 2019 r. na ulicach Poznania i Warszawy pojawiły się dostępne w ramach usługi Carsharing XL trzy rozmiary (S/M/L) samochodów dostawczych Volkswagen: VW Caddy Maxi, VW Transporter, VW Crafter. Samochody te przeznaczone są dla krótkoterminowego, jak również długoterminowego użytkowania np. podczas przeprowadzki, większej dostawy do sklepu czy przewiezienia dużych przedmiotów, bez konieczności wynajmowania w tym celu taksówki bagażowej lub firmy przeprowadzkowej.

Usługa Carsharing XL dostępna jest wraz z samochodami osobowymi w ramach jednej aplikacji – 4Mobility. Aby skorzystać z oferty, wystarczy pobrać aplikację,  zarejestrować się i wybrać odpowiednie auto. Rezerwacja samochodów może odbywać się w dwóch systemach: „free-floating” oraz „station-based”, inaczej mówiąc, auta można wziąć z tzw. bazy czy po prostu z ulicy. W „free-floating” dostępne są VW Caddy Maxi oraz VW Transporter. W systemie bazowym – „station-based” – dostępne są największe samochody dostawcze (klasy L) – VW Craftery, które można zarezerwować nawet z 10-dniowym wyprzedzeniem, co pozwala na wcześniejsze zaplanowanie przeprowadzki czy dostawy.

„Jesteśmy dumni, że wraz z naszym partnerem strategicznym Volkswagen Samochody Użytkowe możemy udostępnić użytkownikom 4Mobility nową usługę – Carsharing XL. Nasz wspólny projekt kierujemy m.in. do klientów indywidualnych, którzy na co dzień korzystają z naszych aut osobowych, a w razie potrzeby mogą wybrać większe auto na minuty. Oferta jest również skierowana do klientów biznesowych, którzy naszymi autami mogą realizować np. bieżące dostawy do swoich sklepów” – mówi Paweł Błaszczak, prezes zarządu 4Mobility.

Dzięki współpracy z Volkswagen Group Polska, użytkownicy 4mobility mogą w ramach jednej aplikacji korzystać z aut osobowych oraz dostawczych – to sprawia, że aplikacja 4Mobility staje się bardziej wszechstronna i jest ważnym krokiem w rozwoju mobilności.

Najwygodniejsze auta na minuty