Od wielu lat wynajęcie samochodu jest prawdopodobnie najwygodniejszym rozwiązaniem dla turystów odwiedzających polskie miasta. W ten sposób podróżnicy nie są uzależnieni od komunikacji miejskiej, co ma szczególnie duże znaczenie w przypadku klasycznych city breaków, gdzie liczy się każda godzina, a nawet minuta efektywnie wykorzystanego czasu. Do niedawna wynajęcie wiązało się jednak ze stosunkowo wysokimi kosztami. Dziś nie jest to już takie oczywiste dzięki car sharingowi – czyli ofercie wynajmu auta na godziny, a nawet, która jest już dostępna między innymi w Warszawie.

Wynajęcie samochodu na zwiedzanie miasta i okolic

Korzystając w z wynajętego auta turyści zwiedzający miasto mogą znacznie sprawniej zaplanować swoją podróż, która nie musi być dzięki temu dostosowana do kaprysów komunikacji miejskiej. Ponadto korzystając z car-sharingu w Warszawie, możemy w dowolnym momencie pozostawić samochód w jednej z licznych stacji lub bezpłatnie zaparkować w centrum miasta.  Jednak możliwość uniezależnienia się od komunikacji miejskiej to nie jedyny atut, którym odznacza się wynajęcie samochodu. Autem dotrzemy również bez problemu do atrakcji znajdujących się poza obrębem miast. Dlatego dla wielu turystów odwiedzających Warszawę wynajęcie auta to praktycznie jedyna rozważana możliwość efektywnego transportu po mieście. Dzięki ofercie 4Mobility nigdy nie było ono tak tanie i racjonalne jak obecnie, uwzględniając zarówno potrzeby mieszkańców, jak i właśnie turystów.

Wynajęcie samochodu na godziny – innowacyjne rozwiązanie również dla turystów

Car sharing, czyli wynajęcie samochodu na godziny lub minuty to rozwiązanie dobrze znane i sprawdzone w wielu miastach Europy Zachodniej, Azji oraz Stanów Zjednoczonych. Obecnie z tego wygodnego systemu korzystać mogą również mieszkańcy i turyści spędzający wakacje w polskiej stolicy. System wynajmu oferowany przez 4Mobility na terenie Warszawy składa się z wielu stacji rozlokowanych po całym mieście, co ułatwia wynajęcie samochodu, jak i jego zwrot. Mimo dużego zainteresowania system nie jest przeładowany i bardzo łatwo zarezerwować auto w dowolnym momencie.

Zalety samochodów na godziny

Wynajęcie auta na godziny lub minuty ma wiele atutów na tle tradycyjnego wypożyczania aut. Car sharing odpowiada potrzebom współczesnych użytkowników, którzy płacą jedynie za czas, w którym rzeczywiście korzystali z auta oraz za przejechane kilometry. Nie ma nawet potrzeby tankowania auta, a jego zwrot możliwy jest w wielu miejscach w obrębie stolicy. Dzięki temu klienci korzystający z sytemu oszczędzają zarówno pieniądze, jak i swój cenny czas. Warto wspomnieć jeszcze o darmowej strefie parkowania w obrębie centrum miasta.

Jak wynająć samochód na godziny w Warszawie?

System jest w pełni samoobsługowy. Wynajęcie samochodu odbywa się za pomocą smartfona, podobnie jak jego otwarcie i zwrot. W miarę potrzeb można również przedłużyć czas korzystania z samochodu. Aby korzystać z car sharingu wystarczy utworzyć konto na dedykowanej stronie 4Mobility i zarezerwować wybrane auto. Również płatności dokonuje się mobilnie, dlatego wynajęcie samochodu na godziny doskonale odpowiada potrzebom odwiedzających miasto turystów i stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnego wynajmu.

 

Najwygodniejsze auta na minuty