Samochód jest rozwiązaniem, które w sposób wygodny i w miarę szybki pomaga nam przemieszczać się z jednego punktu do drugiego. Wiele osób decyduje się na zakup samochodu, wzięcie go w leasing bądź kredyt samochodowy. Okazuje się jednak, że na warszawskim rynku pojawiła się alternatywa, która w ostatecznym podsumowaniu jest dużo bardziej opłacalna – czasowy wynajem aut na godziny.

Warszawski car sharing

W mieście stołecznym działa już rozwiązanie, które z sukcesem rozwija się w krajach zachodnich. Car sharing to nic innego, jak wynajem aut na minuty, czy godziny. Wystarczy, że posiadasz aktualne prawo jazdy oraz smartfona – za pomocą aplikacji mobilnej rejestrujesz się i wybierasz samochód w dogodnej dla Ciebie lokalizacji. W Warszawie znajduje się wiele baz 4Mobility, z których możesz odebrać, a na koniec wynajmu zostawić auto. Ponadto w trakcie rezerwacji możesz parkować bez dodatkowych opłat w Strefie Płatnego Parkowania.

Co jest bardziej opłacalne – wynajem aut, czy posiadanie własnego?

Choć jesteśmy przyzwyczajeni do takich rozwiązań, jak zakup auta czy chociażby leasing, to car sharing jest zdecydowanie bardziej opłacalny. Pomaga nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale również czas. Korzystając z aut na minuty płacisz tylko za czas wynajęcia samochodu oraz tzw. kilometrówkę. Jak to wygląda przy posiadaniu samochodu czy wzięciu go w leasing? Często ponosisz koszt miesięcznej raty leasingu, dodatkowo musisz zadbać o ubezpieczenie, przeglądy techniczne, na Twojej głowie jest również tankowanie. W sytuacji, kiedy dojdzie do jakiegoś uszkodzenia ponosisz również koszt naprawy, pozostając przy okazji bez samochodu. Pochłania to zarówno Twój czas, jak i pieniądze.

Proste zasady wynajmu aut

Dzięki 4Mobility korzystasz z samochodu w sposób przejrzysty i wygodny. Od początku wiesz, jaki jest koszt wynajmu, gdyż orientacyjnie podajesz czas korzystania i planowany dystans w aplikacji mobilnej. Przestajesz się również martwić o opłaty parkingowe, czy wynajem miejsca postojowego. Gdy masz potrzebę skorzystania z samochodu po prostu rezerwujesz wybrany model, odbierasz auto w wybranej bazie, wsiadasz i jedziesz. Przestajesz się również martwić o pełny bak – samochody 4Mobility są zatankowane, a nawet jeśli przy dłuższej rezerwacji musisz udać się na stację benzynową, to w schowku znajdziesz kartę paliwową, więc ten koszt również jest po stronie 4Mobility.

Dalsze podróże

Jeśli chcesz wyjechać z rodziną za miasto na weekend, również możesz skorzystać z propozycji 4Mobility. Chcąc zaspokoić każdą potrzebę związaną z mobilnością, udostępniliśmy możliwość wynajęcia samochodu również na dłuższy czas. Tak jak przy korzystania z pojazdu w mieście, tak i w tym przypadku po prostu wsiadasz i używasz go zgodnie ze swoimi potrzebami.

Wynajem aut to oszczędność czasu i pieniędzy

Korzystając z usług car sharing oszczędzasz czas, pieniądze i dbasz o swoje samopoczucie, bo zwyczajnie nie denerwujesz się wszelkimi formalnościami czy usterkami. Jedyne, co robisz, to wsiadasz i cieszysz się z bezproblemowej jazdy. Gdy oddajesz samochód do bazy 4Mobility bądź zostawiasz w wyznaczonej strefie, przestajesz się martwić czymkolwiek – w tej idei jedynym, co Cię interesuje, jest Twoja mobilność.

 

Najwygodniejsze auta na minuty