Car sharing popularny w wielu miastach świata, w Polsce jest zjawiskiem całkiem nowym i dopiero od niedawna dostępnym w Warszawie. Przez użytkowników, którzy do tej pory nie mieli z nim styczności może być potraktowany jak każda inna wypożyczalnia aut. To błędny wniosek. Chociaż car sharing i tradycyjna wypożyczalnia samochodów osobowych realizują ten sam cel, działają na innych zasadach. Podstawowa różnica polega na tym, że dzięki nowoczesnym rozwiązaniom ta druga opcja jest o wiele tańsza.

Samoobsługowa wypożyczalnia samochodów – Warszawa pierwszym miastem w Polsce

Stolica Polski w każdym roku przyciąga do siebie rzesze turystów i osób odbywających podróże biznesowe, dla których jedynym wyjściem, by komfortowo poruszać się po mieście była wypożyczalnia samochodów. Warszawa w 2017 roku stała się jednak pierwszym w naszym kraju miastem, w którym za sprawą firmy 4Mobility pojawił się car sharing. W odróżnieniu od tradycyjnej wypożyczalni samochodów, auta w car sharingu dostępne są w jednej z kilkudziesięciu baz rozlokowanych na terenie całego miasta.

Wypożyczalnia aut na minuty – płać wyłącznie, gdy korzystasz

Co jeszcze sprawia, że car sharing działa inaczej niż tradycyjna wypożyczalnia samochodów? Cennik większości wypożyczalni opiera się na taryfach dziennych, ewentualnie godzinnych. Nawet jeśli klient potrzebuje auta na godzinę lub dwie, zmuszony jest wypożyczyć je dłużej, a przynajmniej uiścić pełną opłatę, nawet jeśli auto niemal całą dobę spędzi na parkingu. Wypożyczalnia samochodów jest więc praktycznym rozwiązaniem do całodziennej jazdy po mieście lub odbywania dłuższych podróży.

Car sharing proponuje wypożyczenie auta w dowolnej chwili i bez zbędnych formalności, przy czym klient płaci jedynie za minuty, w trakcie których korzysta z samochodu, a także przejechane kilometry. Do wyboru ma jednak nie tylko auta typowo miejskie, ale również samochody segmentu o wyższym standardzie.

Car sharing – mobilna wypożyczalnia samochodów osobowych z szybką rezerwacją

Rezerwacja pojazdu może odbyć się w dowolnym momencie. Wystarczy zarejestrować się na portalu 4Mobility i zainstalować aplikację mobilną. Następnie w wybranym momencie odbieramy auto z jednej ze znajdujących się w obrębie miasta baz. Również otwarcie auta odbywa się przy pomocy smartfona poprzez łącze bluetooth. Tego nie oferuje żadna tradycyjna wypożyczalnia samochodów osobowych. Pełna samoobsługa gwarantuje oszczędność czasu, a czas to pieniądz.

Czym jeszcze w odróżnieniu od car sharingu nie może pochwalić się zwykła wypożyczalnia samochodów? Cennik wypożyczania auta na minuty jest skonstruowany tak, że w przypadku postoju auta, nalicza się jedynie skromna minutowa, godzinna lub oparta o dłuższy pakiet opłata. Drugą składową ceny są przejechane kilometry. Jednak wypożyczając samochód  na takiej zasadzie nie musimy martwić się o koszty paliwa, które pokrywa firma pożyczająca auto. Zasady korzystania z auta są elastyczne i w razie potrzeby istnieje możliwość przedłużenia rezerwacji o dowolny czas. A dodatkowym, bardzo ważnym w stolicy bonusem jest również darmowe parkowanie w centrum miasta.

 

Najwygodniejsze auta na minuty