Osoby mieszkające w miastach coraz częściej rezygnują z posiadania samochodu. Wysokie koszty eksploatacji, rosnące ceny paliw oraz kosztowne naprawy, nie skłaniają do inwestycji we własne cztery kółka. Nie da się jednak ukryć, że niekiedy samochód jest potrzebny. W takich sytuacjach warto skorzystać z usługi wynajmu auta na minuty, która cieszy się coraz większą popularnością w naszym kraju. Na czym dokładnie polega? Czy rzeczywiście jest tak opłacalna, jak przedstawia to usługodawca?

Car-sharing – auto na minuty

Car-sharing to nowoczesna usługa, która zdobyła serca mieszkańców Krakowa i powoli podbija Warszawę. Wynajem auta odbywa się w trybie on-line przy pomocy dedykowanej aplikacji na smartfona. Odbiór wozu następuje po dokonaniu rezerwacji w aplikacji rezerwacyjnej, która umożliwia także otwarcie auta i uruchomienie silnika. Jako że wypożyczalnia działa w systemie bazowym, auto na minuty można pozostawić w dedykowanych bazach 4Mobility lub strefie zwrotu w ramach dzielnicy Śródmieście.

To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Od teraz nie musimy wypożyczać samochodów w konkretnym punkcie i odstawiać w wyznaczonym miejscu – działamy zupełnie tak, jakbyśmy jeździli własnym autem.

Czy to się opłaca?

A jak prezentują się ceny za tę usługę? Stawka za kilometr wynosi 0,80 zł i 0,90 zł za samochód segmentu Premium. Do tego musimy doliczyć kwotę zaczynającą się 0,55 zł (segment standard – np. samochód MINI One) za każdą minutę jazdy. Jeżeli chcemy się przedostać z punktu A do punktu B w godzinach szczytu, musimy liczyć się z nieco większymi wydatkami. Auto na minuty jest szczególnie korzystnym rozwiązaniem dla osób szukających szybkiego transportu w godzinach pozaszczytowych. Zdecydowanie wygrywa z taksówkami, uberem oraz komunikacją miejską, która – przynajmniej w dużych ośrodkach miejskich – jest coraz droższa.

Dlaczego warto korzystać z auta na minuty?

Auto na minuty to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie korzystają z samochodu na co dzień i nie chcą wydawać bajońskich sum na jego utrzymanie. Niekiedy zdarzają się sytuacje, że samochód jest jedynym możliwym środkiem transportu, np. przy dużych zakupach, wizycie lekarskiej, przeprowadzce. W takich chwilach mamy do wyboru taksówkę albo pomoc znajomego. Czy jednak warto przepłacać, skoro na wyciągnięcie ręki mamy rozwiązanie naszych problemów? Obecnie, niemal każda dorosła osoba ma prawo jazdy.

Niestety, nie każdy może pozwolić sobie na własny samochód. Auta na minuty lub godziny to odpowiedź na oczekiwania młodych ludzi, którzy szukają oszczędności i nie chcą wydawać pieniędzy na coś, z czego nie będą korzystać na co dzień. Jednorazowa podróż wynajmowanym samochodem to wydatek, którego nie odczujemy. W zależności od dystansu, który musimy pokonać, wydamy od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. To niewielka cena za możliwość korzystania z samochodu, który jest serwisowany i tankowany przez usługodawcę. Klient nie musi przejmować się absolutnie niczym i ma możliwość pozostawienia samochodu w dowolnym miejscu. Zachęcamy do przetestowania tej nowatorskiej usługi.

 

Najwygodniejsze auta na minuty