Wynajem samochodów osobowych to usługa, która z roku na rok zyskuje coraz szersze grono odbiorców. Korzystają z niej turyści, przedsiębiorcy, biznesmeni w trakcie podróży służbowych, jak również mieszkańcy miast, którym nie opłaca się posiadanie własnego samochodu. Wynajem pojazdów jest obecnie możliwy w każdym większym mieście. Od niedawna tradycyjne wypożyczalnie są jednak zmuszone konkurować udoskonaloną wersją usługi. Car sharing to elastyczny wynajem aut na minuty lub godziny. Dowiedz się, w czym jest doskonalszy od standardowego wynajmu.

Płać za wynajem aut tylko, gdy z nich korzystasz

W większości tradycyjnych wypożyczalni wynajem aut odbywa się na podstawie pełnych dób. Niezależne od tego, czy potrzebujesz samochodu, aby sprawnie załatwić kilka spraw na mieście, czy też odbyć dłuższą podróż, prawdopodobnie zapłacisz tyle samo. Większość z nas nie lubi jednak przepłacać, dlatego car sharing, czyli wynajem aut na minuty pojawił się w Polsce w odpowiednim momencie. Pojazd można zarezerwować, a później otworzyć za pomocą smartfona w jednej z dziesiątek wypożyczalni gęsto pokrywających większość powierzchni miasta. Prawdziwy sukces car sharingu opiera się jednak na mechanizmie opłat – klient płaci jedynie za przejechane kilometry i wykorzystany czas, a więc tylko wówczas, gdy rzeczywiście korzysta z samochodu.

Wynajem samochodów osobowych bez zbędnych formalności i konieczności tankowania

Większość osób, dla których wynajem samochodów osobowych jest chlebem powszednim, doskonale wie, jak wiele formalności towarzyszy korzystaniu z usługi – umowy, protokoły, opłacana kaucja. Ponadto klient musi wliczyć do ceny również koszty zużytego paliwa lub zatankować auto do pełna. Car sharing to wynajem pojazdów, w którym koszty paliwa wliczone są w opłatę za korzystanie z auta, a ponadto najczęściej w chwili odbioru jest maksymalnie zatankowany. Jeśli korzystasz z car sharingu, tankowanie będzie konieczne wyłącznie, gdy poziom paliwa spadnie do ¼ baku, ale również wówczas koszty nie znajdują się po stronie użytkownika.

Pozostaw auto w dowolnym miejscu i parkuj wygodnie w centrum

Wynajem samochodów osobowych jeszcze nigdy nie był w Polsce tak wygodny, ponieważ w samej Warszawie znajduje się kilkadziesiąt baz, z których możesz odebrać i zwrócić auto. Jednak to nie wszystko. Korzystając z usługi 4Mobility auto możesz również po prostu pozostawić w dzielnicy Śródmieście. Ta strefa odpowiada dodatkowo obszarowi darmowego parkowania – a przecież poza weekendami niezwykle trudno znaleźć w centrum Warszawy darmowy parking.

Samoobsługowy wynajem pojazdów

Nowoczesne mobilne rozwiązania sprawiają, że car sharing to wynajem pojazdów doskonale odzwierciedlających potrzeby współczesnych użytkowników. Proces wypożyczania pojazdu jest w pełni samoobsługowy. Aby zarezerwować, wynająć, otworzyć i uruchomić silnik pojazdu, wystarczy skorzystać ze smartfona z zainstalowaną aplikacją 4Mobility. Również poprzez aplikację zapłacisz za usługę, a w razie potrzeby elastycznie wydłużysz czas korzystania z samochodu. Obecnie tradycyjny wynajem aut może być opłacalny praktycznie wyłącznie dla osób, które planują dłuższe podróże. Car sharing jest natomiast rozwiązaniem idealnie skrojonym na potrzeby jazdy po mieście.

 

Najwygodniejsze auta na minuty