fbpx
✆ +48 222 288 455

Blog

4Mobility i blinkee.city

Od 15 kwietnia br. dwie polskie firmy sharingowe łączą swoje siły. Docelowo w 30 miastach objętych aplikacjami operatorów będzie widocznych 4000 różnych pojazdów obydwu spółek. Powstanie największa w Polsce flota pojazdów sharingowych. Operatorzy będą też współpracować w obszarze sprzedaży usług i marketingu.

Wspólna oferta spółek pozwoli na większe wykorzystanie zasobów każdego z operatorów w ramach ekonomii współdzielenia skuterów, rowerów i hulajnóg elektrycznych (pojazdy blinkee.city) oraz samochodów segmentu premium i aut elektrycznych (pojazdy 4Mobility). Celem jest stworzenie największej w Polsce oraz jednej z największych w Europie sieci pojazdów współdzielonych.

– Podpisanie porozumienia między naszymi spółkami rozpoczyna pierwszą w Polsce ścisłą współpracę operatorów współdzielonej mobilności. Jej efektem będzie powstanie platformy mobilnościowej, pozwalającej na korzystanie z usługi transportowej w ramach pojęcia intermodalności miejskiej, korzystanie za pomocą jednego konta klienta z wszystkich pojazdów obu aplikacjach, a finalnie szybkiego i łatwego planowania podróży przy wykorzystaniu różnych środków transportu. Obserwujemy podobne trendy za granicą. Cieszę się, że mogliśmy wdrożyć tę koncepcję w Polsce jako pierwsi. Jest to szczególnie istotne w dobie przedłużającej się pandemii koronawirusa. Chcemy bowiem, aby nasi klienci mieli dostępną alternatywę dla komunikacji miejskiej, dającą im oczekiwany przez nich poziom bezpieczeństwa – mówi Paweł Błaszczak, prezes 4Mobility.

4Mobility i blinkee.city będą prowadziły również wspólne działania promocyjne i marketingowe. Jednocześnie połączą swoje działania sprzedażowe, opracowując połączoną ofertę w zakresie szerokich usług mobilności dla firm i samorządów lokalnych.

– Nasza kooperacja to połączenie sił dwóch polskich firm, które powstały z myślą o ograniczeniu korków i wygodniejszemu przemieszczaniu się mieszkańców miast. Wspieranie sharing-economy powinno być postrzegane przez miasta jako oczywista korzyść, ponieważ takie działania powodują, że poszczególne systemy komunikacji stają się wydajniejsze. Elektromobilność to też nasza wspólna szansa na czyste powietrze i lepsze życie w aglomeracjach – przekonuje Paweł Maliszewski, współzałożyciel blinkee.city. – Docelowo planujemy rozszerzenie tego typu kooperacji na inne kraje, w których świadczymy usługi – dodaje.

Pierwszy etap wdrażania wspólnej oferty obejmuje możliwość wypożyczenia pojazdów spółek w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Rzeszowie, Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Docelowo będzie ona dostępna w 30 miastach.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Zarezerwuj online

Wynajem od 1 do 30 dni,
bez limitu kilometrów i bez konieczności zakładania konta!

Audi A3 od 129 zł/doba

Bez kaucji i całodobowo – tylko w aplikacji

Zobacz podobne wpisy

zarezerwuj

Zarezerwuj samochód

Wynajem od 1 do 30 dni, bez limitu kilometrów i bez konieczności zakładania konta!
Call Now Button