fbpx
⭐ Nielimitowane kilometry  |  ⭐ Bezpłatna anulacja do 24h – ZAREZERWUJ ONLINE

Blog

4Mobility i blinkee.city

Od 15 kwietnia br. dwie polskie firmy sharingowe łączą swoje siły. Docelowo w 30 miastach objętych aplikacjami operatorów będzie widocznych 4000 różnych pojazdów obydwu spółek. Powstanie największa w Polsce flota pojazdów sharingowych. Operatorzy będą też współpracować w obszarze sprzedaży usług i marketingu.

Wspólna oferta spółek pozwoli na większe wykorzystanie zasobów każdego z operatorów w ramach ekonomii współdzielenia skuterów, rowerów i hulajnóg elektrycznych (pojazdy blinkee.city) oraz samochodów segmentu premium i aut elektrycznych (pojazdy 4Mobility). Celem jest stworzenie największej w Polsce oraz jednej z największych w Europie sieci pojazdów współdzielonych.

– Podpisanie porozumienia między naszymi spółkami rozpoczyna pierwszą w Polsce ścisłą współpracę operatorów współdzielonej mobilności. Jej efektem będzie powstanie platformy mobilnościowej, pozwalającej na korzystanie z usługi transportowej w ramach pojęcia intermodalności miejskiej, korzystanie za pomocą jednego konta klienta z wszystkich pojazdów obu aplikacjach, a finalnie szybkiego i łatwego planowania podróży przy wykorzystaniu różnych środków transportu. Obserwujemy podobne trendy za granicą. Cieszę się, że mogliśmy wdrożyć tę koncepcję w Polsce jako pierwsi. Jest to szczególnie istotne w dobie przedłużającej się pandemii koronawirusa. Chcemy bowiem, aby nasi klienci mieli dostępną alternatywę dla komunikacji miejskiej, dającą im oczekiwany przez nich poziom bezpieczeństwa – mówi Paweł Błaszczak, prezes 4Mobility.

4Mobility i blinkee.city będą prowadziły również wspólne działania promocyjne i marketingowe. Jednocześnie połączą swoje działania sprzedażowe, opracowując połączoną ofertę w zakresie szerokich usług mobilności dla firm i samorządów lokalnych.

– Nasza kooperacja to połączenie sił dwóch polskich firm, które powstały z myślą o ograniczeniu korków i wygodniejszemu przemieszczaniu się mieszkańców miast. Wspieranie sharing-economy powinno być postrzegane przez miasta jako oczywista korzyść, ponieważ takie działania powodują, że poszczególne systemy komunikacji stają się wydajniejsze. Elektromobilność to też nasza wspólna szansa na czyste powietrze i lepsze życie w aglomeracjach – przekonuje Paweł Maliszewski, współzałożyciel blinkee.city. – Docelowo planujemy rozszerzenie tego typu kooperacji na inne kraje, w których świadczymy usługi – dodaje.

Pierwszy etap wdrażania wspólnej oferty obejmuje możliwość wypożyczenia pojazdów spółek w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Rzeszowie, Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Docelowo będzie ona dostępna w 30 miastach.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Zobacz podobne wpisy

Tylko do końca kwietnia!
10% zniżki na wszystkie rezerwacje

z kodem:

KWIECIEN

Kod wprowadź na ostatnim kroku rezerwacji.

Zarezerwuj Audi A3

Audi A3 sportback w subskrypcji miesięcznej

audi-a3-sportback-wynajem

2799 zł/mies.

Płatność nie zostanie jeszcze naliczona.
Administratorem danych, które tu wpisujesz, jest 4Mobility SA. Dane będą przetwarzane w celu realizacji rezerwacji.
Call Now Button